Program

čtvrtek & pátek

Chtěli byste znát nejžhavější novinky?
Nechte nám na sebe e-mail a budete první, kdo se dozví víc.

Prvních 350 studentů získává 50% slevu!

Na oběd a coffeebreak vás zveme – oba dny!

Simultánní překlad do češtiny jsme zajistili

Užijte si obrovskou party na konci prvního dne!

8. března

Otevření registrace
08:30
09:30 - 10:30
Rick Norman Cesta ke spolupráci aneb proč nelze řešit hlukové znečištění snižováním hluku Podrobnosti

Rick Norman má jako šéf sekce ochrany ozvduší a snižování hluku na londýnském letišti Heathrow unikátní vhled do jednoho z největších problémů, s kterým se moderní letectví potýká. Se stabilně rostoucími počty letů a přepravených cestujících, dopad letectví na životní prostředí je mimořádně ožehavým tématem.

Situace na letišti Heathrow je o to složitější, že se jedná nejen o 3. největší letiště na světě, ale navíc je situováno poměrně blízko u centra Londýna, což může mít vliv na zdraví milionů lidí v jeho blízkosti.

10:45 - 11:45
John Petersen Budoucnost letectví, jak ji předpovídal Charles Lindbergh a jak ji vidíme dnes Podrobnosti

Johnova kariéra začala na letadlových lodích amerického námořnictva, kde létal během válek ve Vietnamu a Perském zálivu.

Je známý svými publikacemi z oblasti předpovídání událostí s vysokým dopadem, tzv. „divokých karet“. V roce 1989 založil neziskovou organizaci Arlington Institut, která se zabývá výzkumem právě v oblasti předvídání budoucích událostí na základě známých dat.

John disponuje rovněž rozsáhlými politickými a akademickými zkušenostmi, mimo jiné učil na NationalWarCollege, zastával vysoké pozice na Naval WarCollege a pracoval v oblasti národní bezpečnosti v Bílém domě.

V současné době je pan Petersen předseda Lindbergh Foundation, kterou založili v roce 1977 generál James H. Doolittle a astronaut Neil Armstrong na počest Charlese Lindbergha a jeho přínosu pro letectví , technologický pokrok a životní prostředí. Základním kamenem nadace je udržování rovnováhy mezi technologickým pokrokem a vztahu člověka k životnímu prostředí.

Oběd je na nás

13:00 - 14:00
Darren Ansell Vývoj bezpilotních prostředku a testování nových leteckých materiálů Podrobnosti

Darren Ansell je vedoucím výzkumníkem v oboru leteckého a vesmírného inženýrství na School of Computing Engineering and Physical Sciences, fakultě University of Central Lancashire. V rámci své práce na UCLan Darren vede množství kolaborativních projektů s partnery z leteckého průmyslu. Jedním takovým projektem je např. program GAMMA (Growing Autonomous Mission Management Applications) – autonomní, inteligentní software pro letecký a jaderný průmysl.

Jeho zájem se v rámci výzkumu soustředí na autonomní a inteligentní systémy. Předtím pracoval v BAE Systems ve výzkumných a manažerských pozicích se specializací mj. na program ASTRAEA, v jehož rámci byly vyvíjeny systémy pro podporu integraci bezpilotních letadel do ATM systému ve Velké Británii. Darren v rámci tohoto programu pracoval na vývoji technologie „Sense and Avoid“ pro předcházení kolizím.

14:15 - 15:15
Jacques Bothelin Cesta od neúspěchu k nejlepší práci na světě Podrobnosti

Leader a manažer Breitling Jet Teamu, Jacques Bothelin, je jedním z nejzkušenějších akrobatických pilotů na světě. Nalétal přes 11 500 hodin na 145 typech letadel a vystupoval na 2800 představeních v 25 zemích.

Breitling Jet Team je největší profesionální civilní letecká skupina na světě, létající na proudových strojích. Formace se skládá ze 7 Aero L39 Albatros a letá na airshow po celém světě.

Na coffeebreak vás zveme

15:30 - 16:00
Red Bull Air Race pilot Petr Kopfstein Autogramiáda

Autogramiáda

16:00 - 17:00
Ivo Kardoš & Jaroslav Míka Létání v taktické letce, práce za hranicí zvukové bariéry Podrobnosti

Plk. Gšt. Jaroslav Míka je jednou z velmi výrazných osobností a zároveň stoupající hvězdou českého vojenského letectva. V pozici velitele 211. taktické letky vedl kontingent čtyř stíhacích letounů JAS-39C Gripen v rámci mise NATO Baltic Air Policing. Jednalo se o historicky první zahraniční misi českého stíhacího letectva od 2. světové války. Ačkoli je stále výkonným letcem, působí nyní ve štábní funkci na Generálním štábu Armády České republiky, kde se podílí na tvorbě nových koncepcí pro výcvik a bojovou přípravu budoucích stíhacích pilotů českého letectva.

Kpt. Ivo Kardoš je pilotem stíhacího letounu JAS-39 Gripen. Je jedním z elitních hotovostních pilotů, kteří chrání vzdušný prostor České republiky ve dne v noci, 7 dní v týdnu. Zkušenosti sbíral rovněž v zahraničních misích v Pobaltí a na Islandu. Je aktuálním českým display pilotem pro letoun JAS-39 Gripen a jeho akrobatické umění tak obdivují tisíce návštěvníků leteckých dnů po celé Evropě.

After party (Hangar Bar Prague)
začátek v 19:00

9. března

Otevření registrace
08:30
09:30 - 10:30
Dr. Susan X. Ying Inovace v leteckém průmyslu, umění možného i nemožného. Podrobnosti

Dr. Ying v současnosti zastává post prezidentky Mezinárodní rady pro vědu v letectví (ICAS). V leteckém průmyslu se pohybuje více než 35 let. Poslední 3 roky strávila v pozici Chief Integration Officer u čínského výrobce letadel COMAC.

V roce 2013 ukončila svou dvacetiletou kariéru ve společnosti Boeing, kde působila jako ředitelka technologického výzkumu.

Před zaměstnáním u Boeingu doktorka Ying učila na univerzitách a řídila výzkum v DOE Research Labs a NASA Ames Research Center.

Suzan Ying je držitelkou licence obchodního pilota a letového instruktora. Doktorát z letectví a kosmonautiky získala na univerzitě ve Stanfordu.

10:45 - 11:45
Justin Hughes Jak vést tým k úspěchu a lekce z Royal Air Force Podrobnosti

Justin Hughes je bývalý zástupce velitele slavných RedArrows, který s touto akrobatickou skupinou vystupoval na více než 250 vystoupeních po celém světě. Jako vojenský stíhač byl kvalifikovaný pro vedení všech typů misí Royal Air Force. Nyní svou leteckou zkušenost sdílí s ostatními organizacemi a pomáhá jim dosahovat skvělých týmových výsledků. Je renomovaný řečník, přednášející jak v Evropě, tak na středním i dalekém východě. Justin je rovněž autorem knihy The Business of Excellence.

Oběd je na nás

14:15 - 15:15
Jan Jurek Zážitky za desítky let létání po celém světě a moderní pohled na kumulovanou únavu Podrobnosti

Jan Jurek v roce 1968 odešel z bývalého Československa do Kanady, kde získal kvalifikaci obchodního pilota. Následně získal licenci pro vícemotorové letouny a přístrojovou doložku.

Následně pracoval v mnoha leteckých společnostech. Prošel rolemi pilota ropné společnosti v Calgary, šéfpilota PEMEX Mexico, letového inspektora Transport Canada a Inspectora ICAO, šéfinspektora leteckého provozu v Bahrajnu a viceprezidenta Qatar Airways pro letový provoz. Nalétal cca 18 800 hodin na mnoha typech letounů (B737, B727, A320, GulfStream I/IIA, KingAir, DC-3, Cessna, Piper a L-13).

Křest knihy – Moje dlouhá cesta v oblacích 2

Na coffeebreak vás zveme

16:00 - 17:00
Roland Vermeiren Letecká medicína, jak ji neznáte Podrobnosti

Roland Vermeiren je prezident světové AerospaceMedicalAssociation, krom toho působí již více než 20 let jako předseda lékařské rady Eurocontrolu a 3x za sebou byl zvolen prezidentem ESAM.

Roland je jedním ze světově nejuznávanějších expertů na letecké lékařství s více než 40 lety praxe. Pravidelně vystupuje na leteckých fórech po celém světě, aby sdílel své zkušenosti s perofesionály i studenty.

Workshopy

EUROCONTROL
8 března, 15:30 – 16:00, místnost ANS & 9 března, 14:15 – 14:45, místnost ANS
"Chcete řídit letový provoz nad Evropou nebo pracovat v Maastrichtu? Pak je tento workshop právě pro vás!"
Evropská organizace pro bezpečnost letového provozu je jednou z nejprogresivnějších leteckých firem v Evropě, táhnoucí pokrok a inovace celého odvětví. Během jejich workshopu se dozvíte, jaké je to být součástí týmu, který určuje vývoj řízení leteckého provozu nad naším kontinentem.
ABS Jets
9 března, 12:45 – 13:15, místnost ANS
"Zajímáte se o business aviaton? Během tohoto workshopu se dozvíte vše, co jste chtěli vědět!"
ABS Jets je největší operátor business jetů v České republice. Pracuje pro klienty po celém světě včetně Spojených států, Brazílie, Ruska, Číny a samozřejmě z Evropy. Máte zájem o nové výzvy a práci s partnery po celém světě? ABS Jets je ta správná volba.
Letecký akrobatický klub Karlovy Vary
8 března, 13:00 – 14:00, místnost Aerolife
"Dozvíte se vše o akrobatickém létání a poznáte se s pilotem Red Bull Air Race Petrem Kopfsteinem!"
Chtěli jste vždy zkusit leteckou akrobacii, ale nikdy jste nenarazili na nikoho, kdo by vám vše dokázal vysvětlit? Letecký klub Karlovy Vary vede jeden z nejzkušenějších akrobatických instruktorů na světě, držitel diplomu Leona Biancotta, Jiří Duras, který vám o akrobacii dokáže říct snad opravdu vše. Pilot Red Bull Air Race, Petr Kopfstein, zde před několika lety pod Jirkovým vedením začínal létat a ano, na workshopu ho potkáte také.
Řízení letového provozu ČR
8 března, 13:00 – 14:00, místnost ANS
"Chcete být řídícím letového provozu? Zjistěte, co pro to můžete udělat a zeptejte se na podrobnosti přímo zástupců ŘLP ČR."
Řízení letového provozu České republiky vždy hledá nové talenty. Chcete se dozvědět více o této prestižní práci, popovídat si s instruktory nebo si domluvit exkurzi? Zúčastněte se jejich workshopu a budete mít k tomu mít perfektní příležitost.
OK AVIATION Group
8 března, 16:15 – 16:45, místnost ANS & 9 března, 13:30 – 14:00, místnost ANS
"Chcete pracovat na krásných letadlech v malém a zkušeném týmu? Přidejte se k OK AVIATION!"
OK Aviation provozuje jednu z největších flotil Pilatusů a Piperů třídy M ve střední Evropě.Navíc se jedná o jednu z mála společností, které i přes svou velikost neztratily perfektní týmový duch a přátelské rodinné prostředí. Spolu s vašimi budoucími kolegy vás bude čekat práce plná výzev, která vás jen tak nepřestane bavit. Buďte připraveni, nenabírají nové lidi příliš často!
UCLan – Drone Hack
8 března, 15:45 – 16:45, místnost Aerolife
"Jednoduše, pokud chcete pracovat s drony, na tomhle workshopu nesmíte chybět!"
Účastníci budou rozděleni do malých týmů, které budou mít za cíl vyvinout a odprezentovat nové koncepty využití dronů. Experti z UCLan budou po celou dobu k dispozici ke konzultacím ohledně možností samotných dronů a jejich senzorů, případně dalšího užitečného zatížení. Workshop je zakončen prezentacemi konceptů jednotlivých týmů.
Aero Vodochody
8 března, 12:15 – 12:45, místnost Aerolife & 9 března, 13:30 – 14:00, místnost Aerolife
"Chcete pracovat jako mechanik nebo inženýr na jednom z nejvyspělejších cvičných bojových letounů? Ted máte šanci!"
Aero Vodochody je historicky největším výrobcem cvičných proudových letounů na světě. Celkově vyrobilo na 11 tisíc letounů s celkovým počtem 13 000 000 letových hodin. Aero vyvinulo a vyrobilo více než 6 700 cvičných proudových letounů, což činí 70 % světové produkce. Letouny vynikají svou manévrovatelností a schopností provozu ve všech klimatických podmínkách.
Blaník
9 března, 14:15 – 15:15, místnost Aerolife
"Zajímá vás plachtění? Chcete pracovat na opravách a vývoji jednoho z nejúspěšnějších kluzáků na světě?"
Blanik Aircraft opravuje, vyrábí a vyvíjí slavný kluzák L13 Blaník. Ve svým nových prostorách v Praze zaměstnává desítky leteckých inženýrů, kteří vyrábí jasnou volbu číslo jedna pro mnoho leteckých škol všude po světě.
GE
9 března, 15:00 – 15:30, místnost ANS
"Víte, jak se tiskne letecký motor? Chcete pracovat v jedné z největších leteckých firem na světě? Přijďte na workshop GE!"
GE Aviation Czech navrhuje, vyvíjí, vyrábí a servisuje turbovrtulové motory GE řady H. Je součástí společnosti GE Aviation, která je největším výrobcem letadlových motorů na naší planetě. Pod křídly skupiny General Electric pracuje na věcech, díky kterým funguje svět lépe.
Ústav letecké dopravy FD ČVUT
8 března, 8:45 – 9:15, místnost Aerolife & 9 března, 12:45 – 13:15, místnost Aerolife
"Chcete studovat leteckou dopravu na ČVUT? Zeptejte se na vše, co vás napadne na workshopu ÚLD!"
Ústav letecké dopravy Českého vysokého učení technického v Praze Fakulty dopravní, nabízí získání vzdělání v dynamicky se rozvíjejícím a velmi atraktivním odvětví letecké dopravy, které se řadí vedle kosmonautiky ke špičkám ve využívání nejnovějších poznatků vědy a techniky.

Absolventi Ústavu letecké dopravy mají možnost dosáhnout titulů bakalář, inženýr nebo doktor na prestižní a uznávané univerzitě řadící se mezi nejstarší technické univerzity v Evropě.